Închiderea contului sau ștergerea datelor

Închiderea contului

În cazul în care îți închizi contul prin autoexcludere, la cererea ta sau prin alte mijloace, accesul la contul tău va fi blocat și nu vei putea accesa contul. În cazul în care contul tău este închis temporar și dorești să afli cât timp mai este până când contul îți va fi accesibil, poți contacta echipa noastră de asistență pentru clienți aici. Te rugăm să reții că, în cazul închiderii contului din cauza autoexcluderii, contul tău va rămâne inaccesibil până când expiră perioada de timp de autoexcludere pe care ai activat-o.

Poți să-ți închizi contul în 2 moduri diferite:

1. Poți vizita Contul meu -> Profil -> Protecția jucătorului. Îți punem la dispoziție opțiunile "Ia o pauză" și "Autoexcludere".

2. Îl poți solicita prin intermediul e-mailului cu care te-ai înregistrat la adresa de e-mail a echipei noastre de asistență pentru clienți, romania@betano.com. Reține că această opțiune este ireversibilă și este pentru totdeauna.

Ștergerea contului

Ștergerea contului are loc la cererea ta. În cazul în care dorești nu numai să îți închizi contul, ci și să îți ștergi toate datele, va trebui să soliciți oficial închiderea contului (cu una dintre opțiunile de mai sus) și ștergerea datelor prin următoarele opțiuni pentru diferite cazuri cum ar fi cont deja autoexclus sau activ.

  • Pentru a da curs solicitării tale este necesar să accesezi pagina Politica de Confidențialitate, iar la termenul 5.2 vei regăsi în tabel opțiunea Ștergere, iar ulterior să înregistrezi cerința ta prin accesarea butonului Trimite cererea.

Pentru rapiditate îți recomand accesarea link-ului Politica de Confidentialitate

  • Pentru conturile deja închise, opțiunea de ștergerea datelor cu caracter personal poate fi onorată exclusiv de către ofițerul nostru responsabil pentru protecția datelor cu caracter personal.

Pentru analizarea unei astfel de cerințe va fi necesar să transmiți un e-mail astfel:

  • (de pe adresa de email declarată în cont, adică xxxx) la dpo-office@betano.com;
  • titlul e-mail-ului trebuie să fie: Ștergerea datelor (numele de utilizator/username-ul - xxxxx) RO;
  • conținutul acestuia trebuie să fie concis - spre ex. solicit ștergerea datelor cu caracter personal asociate contului xxxxx;
A fost util acest articol?
39 din 65 au considerat acest conținut util

Articole în această secțiune