Modul în care Betano îmi protejează datele

1.Baza legală pentru prelucrarea datelor:
În conformitate cu GDPR, ne asigurăm că toate activitățile de prelucrare a datelor au un temei legitim, legal. Acest lucru înseamnă că prelucrăm datele tale numai în scopuri specifice care sunt necesare pentru furnizarea serviciilor noastre și că facem acest lucru în conformitate cu legea.

2. Drepturile de acces și rectificare:
În conformitate cu GDPR, ai dreptul de a accesa datele cu caracter personal pe care le deținem despre tine. În cazul în care oricare dintre aceste informații este inexactă sau incompletă, poți solicita rectificarea acestora. Echipa noastră de asistență pentru clienți îți stă la dispoziție pentru a te ajuta cu astfel de solicitări.

3. Prelucrarea datelor sensibile:

Suntem deosebit de precauți atunci când prelucrăm date sensibile, cum ar fi informații financiare sau documente de identificare. Luăm măsuri de precauție suplimentare pentru a asigura cel mai înalt nivel de securitate și confidențialitate pentru astfel de date. Poți verifica și Politica noastră de confidențialitate.

4. Notificarea privind încălcarea securității datelor:
În cazul puțin probabil al unei încălcări a datelor care ar putea compromite datele tale personale, te vom notifica pe tine și autoritățile relevante de protecție a datelor, așa cum prevăd orientările GDPR.

5. Responsabilul cu protecția datelor (DPO):
Am numit un responsabil cu protecția datelor dedicat pentru a supraveghea practicile noastre de protecție a datelor și pentru a asigura conformitatea cu GDPR și cu alte reglementări privind protecția datelor. Dacă ai întrebări, poți contacta echipa noastră relevantă la adresa dpo-office-ro@betano.com.

La Betano, securitatea și confidențialitatea datelor tale sunt de cea mai mare importanță pentru noi. Ne angajăm să respectăm Regulamentul general privind protecția datelor (GDPR) și alte reglementări relevante privind protecția datelor pentru a asigura cele mai înalte standarde de protecție a datelor pentru utilizatorii noștri. În acest articol din Centrul de asistență, vom prezenta măsurile specifice pe care le luăm pentru a te proteja datele și pentru a adera la cerințele GDPR.

A fost util acest articol?
4 din 4 au considerat acest conținut util

Articole în această secțiune