Procesul de soluționare a litigiilor și a plângerilor

Procesul de soluționare a litigiilor și a plângerilor poate fi rezumat astfel: 

Relații pentru clienți: Primul pas în rezolvarea unui litigiu sau a unei reclamații este să contactezi echipa noastră de Relații pentru Clienți.

Investigare și răspuns: Echipa noastră de asistență pentru clienți va investiga reclamația ta și îți va răspunde cu constatările sale și cu propunerea de rezolvare. Această etapă poate implica o comunicare reciprocă pentru a aduna informații suplimentare.

Autoritatea de reglementare: Dacă dintr-un motiv anume nu ești mulțumit de rezoluția primită de la Betano, poți contacta Oficiul Național pentru Jocuri de Noroc, cu sediul în România, București, Sector 3, Calea Victoriei nr. 9, telefon: +40 31.225.62.02 / +40 31.225.62.00, e-mail: office@onjn.gov.ro.

Solicitați consiliere juridică: În cazul în care ai epuizat toate celelalte căi de atac și consideri că reclamația ta nu a fost încă soluționată în mod corespunzător, poți lua în considerare posibilitatea de a solicita consiliere juridică de la un profesionist în domeniul juridic sau de la o agenție de protecție a consumatorilor din jurisdicția ta.

Este esențial să păstrezi o evidență a tuturor comunicărilor, tranzacțiilor și detaliilor relevante legate de plângerea ta pe tot parcursul procesului. Ai răbdare și acordă suficient timp pentru investigație și răspunsul platformei noastre.

A fost util acest articol?
0 din 1 au considerat acest conținut util

Articole în această secțiune